Henrieta Nagyova tennis academy logo

Miesto

Lokalizácia:

Naša AKADÉMIA sa nachádza v školskom areáli na Vlasteneckom námestí 1 v Petržalke.

Bratislava je hlavným a najľudnatejším mestom Slovenska. Žije tu približne 427-tisíc obyvateľov. Nachádza sa v strednej Európe, 60 km východne od Viedne , hlavného mesta Rakúska a 200 kilometrov Budapešti, od hlavného mesta Maďarska. Pätnásť minút od centra mesta je letisko Milana Rastislava Štefánika. Z Bratislavy pravidelne lietajú spoločnosti: Aeroflot, Lufthansa, SkyEurope Airlines, České aerolínie ČSA, Ryanair a Air Slovakia.

Bratislava je aj najväčším železničným uzlom Slovenska. Hlavné mesto Slovenska je spojené pravidelnými vlakovými linkami s ďalšími mestami Európy.

Slovenský tenis má zaujímavú históriu. V hlavnom meste Slovenska vyrástli okrem iných aj Miloslav Mečíř (olympijský víťaz), Karol Kučera (šiesty hráč sveta), Dominik Hrbatý (dvanásty hráč sveta), Karina Habšudová (desiata hráčka sveta), Daniela Hantuchová (piata hráčka sveta), Dominika Cibulková (šestnásta hráčka sveta) a mnoho ďalších.

Priestory:

Akademia Henriety Nagyovej pôsobí v priestoroch na Vlasteneckom námestí 1. Je to útulný klub s príjemnou atmosférou s antukovými dvorcami. Počas kariéry som, pre lepšiu koncentráciu výlučne na tenis, preferovala trénovanie v ústraní (privátne dvorce a kluby). Aj preto som si vybrala areál, ktorý sa nachádza v pokojnom prostredí, a ktorý ponúka všestranné využitie pre viaceré športy. V areáli nájdete aj dobrú reštauráciu.

Henrieta Nagyová • SK • Slovensko © 2011